Nawilżanie

Nawilżanie

KOSMETYKI NAWILŻAJĄCE SKÓRĘ

Zdrowa kondycja cery to cel wielu kobiet, do którego dążą niemal każdego dnia. Niezależnie od wieku, chcemy cieszyć się promienną, jędrną i gładką skórą twarzy. Z tego powodu, warto już w młodym wieku świadomie podejść do całego tematu i stosować produkty, które będą zgodne z rodzajem jaki posiadamy. Wyróżniamy trzy główne typy: cerę tłustą, suchą i mieszaną. Każda z nich wymaga nieco innego podejścia, dlatego podstawowym krokiem, w celu prawidłowej pielęgnacji, jest ustalenie z jaką mamy do czynienia. Odwodniona i przesuszona cera to problem, który dotyka dużej części kobiet. Z uwagi na to, warto nieco bardziej zagłębić się w ten temat. Kosmetyki powinny być dobrane ze szczególną starannością, tak aby skutecznie zaradzić niepożądanym niedoskonałościom. Bez wątpienia większość z nas każdego ranka i wieczora aplikuje wybrane przez siebie produkty. Jednak dalej nie zauważamy efektów, które miały dać ich zbawienne właściwości? Może być to spowodowane nieodpowiednim doborem kosmetyków do typu cery. Nawet najlepszej jakości mogą nie zagwarantować nam oczekiwanych rezultatów, jeśli nie podejdziemy do pielęgnacji świadomie. Jeżeli Twój stan skóry pokazuje, że jest sucha powinnaś zadbać o to, aby znalazły się w nich odpowiednie składniki nawilżające. I choć na pewno znajdziemy takie kremy, które przeznaczone są do każdego rodzaju skóry, warto kierować się ich składnikami aktywnymi zapisanymi na etykiecie. 

SKÓRA SUCHA - KIEDY MAMY Z NIĄ DO CZYNIENIA?

Sucha skóra charakteryzuje się tym, że jest niezwykle napięta, szorstka, a do tego matowa. Co więcej, towarzyszy jej często swędzenie, pieczenie czy łuszczenie, z powodu utraty wody z naskórka, które potrafią bardzo wpłynąć na komfort zarówno w ciągu dnia, jak i nocy. Oprócz tego, że sama w sobie jest bardzo wrażliwa, nieodpowiednio dobrany krem do twarzy czy inny kosmetyk może wywołać jeszcze bardziej dokuczliwe i niepożądane skutki. W czym więc powinnyśmy szukać podstaw przesuszonej skóry? Cechuje ją obniżona zdolność do wiązania oraz utrzymywania wody w naskórku. U części z nas może być to spowodowane genetyką, u innych przyczyn należy szukać w czynnikach zewnętrznych. Zmiany temperatury, wiatr czy zanieczyszczenie powietrza sprawiają, że ulega ona podrażnieniom. Co więcej, może wynikać to również ze składników zawartych w kosmetykach nawilżających, m.in. występowania alkoholu. Należy także wspomnieć o naturalnym procesie jakim jest starzenie się skóry. Z wiekiem produkcja niektórych związków, takich jak kolagen, słabnie. Przejawia się to przeróżnymi problemami, w tym suchością cery. Warto, więc zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry twarzy i ciała, aby długie lata cieszyć się jej zdrową kondycją.

PIELĘGNACJA SKÓRY SUCHEJ

Codzienna pielęgnacja cery suchej powinna skupiać się na kosmetykach i kremach o działaniu nawilżającym. Jednak za nim cokolwiek zaaplikujemy na naszą twarz powinnyśmy wykonać trójfazowe oczyszczanie kosmetyki do oczyszczania twarzy. Z pewnością, duża część z nas zdążyła już poznać to określenie. Jednak, jeśli nie wiesz na czym polega spieszymy z odpowiedzią! Po pierwsze, wacik kosmetyczny należy nasączyć mleczkiem lub płynem do demakijażu, a następnie delikatnymi ruchami usunąć makijaż bądź zanieczyszczenia, które zgromadziły się na twarzy. Kolejnym krokiem, który powinnaś wykonać jest dokładne umycie twarzy za pomocą pianki lub mydła przeznaczonego do oczyszczania skóry. W fazie trzeciej, użyj tonik, który przywróci jej prawidłowe pH i przygotuje na kolejne kroki pielęgnacji skóry suchej i odwodnionej. Z uwagi na to, że Twoja cera produkuje niewystarczającą ilości sebum, w konsekwencji przekłada się na niewielką ilość lipidów odpowiedzialnych za prawidłowe nawilżenie. Dobry krem intensywnie oddziałujący na Twoją twarz powinien maksymalnie ją nawadniać i odżywiać

SKŁADNIKI AKTYWNE

Pierwszym ze składników aktywnych, na którym powinnyśmy się skupić jest kwas hialuronowy. Jego produkcja w naszej skórze jest naturalna, lecz z biegiem lat staje się coraz niższa. A jest on odpowiedzialny za wiązanie wody w skórze właściwej. Po drugie, w kremach szukajmy mocznika, który pobudza regenerację naskórka, ma działanie przeciwbakteryjne, a także rewelacyjnie nawilża. Kolejnym ze składników, o którym nie powinnyśmy zapominać, są ceramidy. Oprócz tego, że nawadniają to dodatkowo odbudowują lipidową barierę ochronną. Warto zainteresować się również witaminą E, która nie bez powodu nazywana jest „witaminą młodości”. Łatwo wnika w głąb naszej cery, chroni przed zbyt wczesnym starzeniem i rewelacyjnie wpływa na elastyczność skóry. Należy skupić się także na ekstraktach roślinnych, na przykład naturalnym oleju z pestek.

KOSMETYKI NAWILŻAJĄCE

Kosmetyki nawilżające skórę muszą ją przede wszystkim nawodnić i odbudować jej barierę ochronną. Dzięki odpowiednio dobranym produktom, dotrą do najgłębszych warstw skóry wiążąc cząsteczki wody. Krem nawilżający na dzień powinien mieć delikatną i lekką konsystencję, która sprawdzi się jako baza pod makijaż. Jednak jeszcze przed jego wykonaniem warto pamiętać o zaaplikowaniu kremu z filtrem UV, który chroni skórę przed niepożądanymi skutkami wywołanymi m.in. promieniami słonecznymi. Możemy sięgnąć po kosmetyki naturalne z wcześniej wymienionymi substancjami aktywnymi, które w przypadku każdej skóry okażą się zbawienne. Sucha i wrażliwa cera wymaga także zastosowania w pielęgnacji serum, dobrze mieć na uwadze również maseczki do twarzy, które warto aplikować wieczorem. Oprócz kosmetyków nawilżających, pamiętajmy o prawidłowym nawodnieniu w ciągu dnia, dzięki czemu efekty zobaczymy szybciej niż byśmy się tego spodziewały.

Aktywne filtry

FarmStay Collagen ampoule...

FarmStay Collagen ampoule Ampułka z kwasem...

Cena 69,90 zł
Availability: Out of stock

FarmStay Collagen ampole ALL-IN-ONE - Ampułka z kwasem hialuronowym i kolagenem.

Pojemność: 250 ml

Ampułka Serum z Kwasem Hialuronowym i Kolagenem  działa rozjaśniająco i przeciwstarzeniowo.

COSRX Balancium B5...

COSRX Balancium B5 D-PANTHENOL Cream - 50ml

Cena 109,90 zł
Availability: 2 In Stock

COSRX -  Balancium B5 D-PANTHENOL Cream 

Łagodzący krem z pantenolem - COSRX

Krem o wysokiej zawartość d-pantenolu, który jest zoptymalizowanym składnikiem dla skóry wrażliwej, daje intensywniejszy efekt uspokajający.

Pojemność:  50 ml